| Carpathian Rus’ A Historical Atlas Magocsi P.R. Видавництво Toronto: University of Toronto Press, 2017, 80 ст. (Всесвітня історія) Видання присвячене Карпатській Русі – території, яка буквально знаходиться у центрі Європи і носить назву «серце Європи». Існує навіть два пам’ятники, побудовані у 1870 та 1970 роках, які позначають на Далекому Сході Карпатської Русі точний географічний центр європейського континенту.
Карпатська Русь – це місце, де сходяться географічні, політичні, етнолінгвістичні, релігійні та соціально-кліматичні кордони. У розрізі цього різноманіття основне населення традиційно складається з карпато-русинів, людей без громадянства, які взаємодіяли з іншими народами, що населяли дану територію: угорцями (мадярами), словаками, поляками, румунами, євреями, німцями, ромами (циганами), а в сучасну добу – чехами, українцями та росіянами.
Даючи чітке розуміння складнощів цього захоплюючого простору, видання «Карпатська Русь: Історичний Атлас» (англ. мовою) – перший текст, який обговорює цю історичну землю та її місцеве населення. Атлас складається з 34 глав з повнокольоровими картами, які в хронологічному порядку відслідковують події не лише на історичній території Карпатської Русі, але і на іншому просторі центральної Європи. Кожен розділ супроводжує пояснювальний текст для надання географічного, етнолінгвістичного, культурного та історичного контексту супровідної карти. Доповнює видання географічний покажчик.
|